Přeskočit na obsah
Domů » AKTUALITY » Je FpR vyloučená lokalita? Zde najdete odpověď.

Je FpR vyloučená lokalita? Zde najdete odpověď.

Na posledním, 4. Zastupitelstvu města, které se konalo 23. 2. 2023, zaznělo z úst pana starosty Rejmana, že celý Frenštát pod Radhoštěm je sociálně vyloučená lokalita.

Starosta by měl být autoritou, která zlepšuje vztahy k městu i ve městě. Není nutné jitřit emoce neuváženým prohlášením. Starosta svým včerejším zavádějícím prohlášením (nejedná se totiž o pravdivou informaci a musel to vědět) naopak shodil a znevážil celé město, které má jednu z nejnižších nezaměstnaností v kraji, lidé zde mají kde bydlet, využívají širokou škálu volnočasových a kulturních aktivit včetně rekreačních sportů, děti mají na výběr z několika základních i středních škol, mnoha kroužků atd.

Zarazilo mne, s jakou odhodlaností a sebejistotou starosta prohlašoval, že na mapách MSK je celý Frenštát veden jako sociálně vyloučená lokalita a proto jsem se pokusila tuto informaci ověřit a zjistit, co je na ní pravdy.

Pan Bc. Radim Miklušák z ostravského sociálního odboru, oddělení rozvoje sociálních služeb, mi na můj dotaz sdělil, že jejich odbor nevytvořil ani neregistruje žádnou mapu sociálně vyloučených lokalit. V podkladech, které má sociální odbor dostupné, není Frenštát veden jako sociálně vyloučená lokalita (potvrzeno i písemně e-mailem).

Dále, dle dohledaných zpráv od Městské policie z roku 2020, jsou ve Frenštátě za sociálně vyloučenou lokalitu považovány některé bytové domy na ulici Nádražní.

Dále existuje mapa z roku 2015 , která je podkladem pro dotace IROP, vypracovaná Ministerstvem pro místní rozvoj, centrem pro regionální rozvoj, kde jsou vyznačeny sociálně vyloučené lokality. Tato mapa je pouze podkladem pro žádosti o dotace, které se ale vždy vztahují na celé ORP. Takže pokud se někde v ORP vyskytuje sociálně vyloučená oblast, potom je celé ORP v mapě vyznačeno zeleně, což je návodem pro výběr dotační výzvy. Mapu přikládám.

Je naprosto irelevantní říkat, že tím pádem je celé ORP nebo jen celý Frenštát sociálně vyloučenou lokalitou!

Pan starosta toto musel vědět, že se jedná pouze o podklad pro určení, kterou z dotačních výzev využít; v dotacích soukromě podniká (dle jeho slov i slov jeho okolí). Proto nechápu, proč taková slova vůbec veřejně vyřkl? Proč chce v dnešní době znechutit obyvatele Frenštátu?

Děkuji za pozornost,

Petříková Hana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *